Loading...

Dzień 1 - Czwartek

Mała sala (ścieżka dla instruktorów)

Sytuacje niebezpieczne w AFFie

12:00-13:30

Bram Clement, Skydive Ratings – 16 000+ skoków, w tym 4000+ skoków AFF. W 2003 wybrany Dyrektorem Kursów AFF przez zarząd USPA. Tego samego roku otworzył pierwszą na świecie szkołę ratingową, obecnie będącą również największą. Niezwykle doświadczony skoczek i instruktor z praktycznie wszystkimi uprawnieniami, jakie istnieją w USPA.
Prezentacja Brama na temat sytuacji niebezpiecznych w AFFie, to pozycja obowiązkowa dla każdego Instruktora AFF, który poważnie myśli o bezpieczeństwie studentów oraz swoim własnym. Ta prezentacja będzie o tym, jak nie dopuścić do awaryjnych sytuacji, jak rozpoznać je zanim się wydarzą. Dowiecie się również, jak pewne ryzyka wyeliminować na ziemi, albo poprzez poprawne przygotowanie sprzętu i dobór akcesoriów, albo poprzez odpowiednią rozmowę ze Studentem tuż przed skokiem.
Skoki AFF należą do najbardziej niebezpiecznych skoków spadochronowych, ponieważ mamy do czynienia z ludźmi, którzy nigdy wcześniej nie byli w powietrzu i nie potrafią swobodnie spadać w stabilnej sylwetce. Może się zatem wydarzyć wszystko. A my na wszystko musimy być gotowi.