Loading...

Dzień 1 - Czwartek

Sala główna

Historia skydivingu

10:30 - 11:30

Bill Booth – założyciel UPT i „ojciec skydivingu” podzieli się z Wami niesamowitym doświadczeniem. Przygotujcie się na wyjątkową dawkę wiedzy i anegdot: Bill weźmie Was w 50-letnią podróż przez historię spadochorniarstwa i skydivingu. Zobacz na własnych oczach jak zmieniał się nasz świat!

Warto też wiedzieć, że Bill posiada 12 amerykańskich i zagranicznych patentów na elementy związane z bezpieczeństwem w skydivingu. Między innymi są to patenty na wyrzucany pilocik, system 3 kółek, system Sigma Tandem, drag tandemowy czy właśnie Skyhook RSL. Otrzymał od Parachute Industry Association wyjątkową nagrodę „Lifetime Achievement Award”, a także złoty medal od USPA, Złoty Medal Stevena Banica, a także Złoty Medal za niesamowite osiągnięcia w dziedzinie bezpieczeństwa spadochronowego od FAI. To najwyższe możliwe odznaczenie w tej dziedzinie!

Pomiędzy 1977 a 1983 wprowadził koncepcję skoku tandemowego. W 1990 roku zorganizował Wyprawę Biegunową z partnerami z Rosji, ponadto przewodził 6 ekspedycjom na Syberię i na Biegun Północny, łącznie z pierwszym skokiem tandemowym nad biegunem w 1991 roku. W 2011 roku, na swoje 65. urodziny Bill sprezentował sobie skok z 30 000 ft nad Mount Everestem.

Bill ponadto znany jest ze swojego udziału w klasykach kina skydive, między innymi „Cutaway” „Dropzone” czy „The Firm”, gdzie grał również Tom Cruise czy Gene Hackman.